AZAROK 10, osteune
17:30 Haur txupinazoa, plazan.
Txokolate beroa banauko da.
Ondoren Buruhaundik
19:00 PATATA TORTILLA LEHIAKETEA
19:00 12 urtetik gorakontzat “INSTANT1ean” mugikorrakin ateatako fotografi lehiaketea.
21:00 AFARIE KARPAN
22:00 “Maskara txuria” izeneko ikuskizune.
AZAROK 11, ostielea, San Martin eune
11:00 San Martin euneko txupinazoa HERRIKO SUKALDARI TALDEN eskutik
11:00 10-12 urte bitartekontzat fubolin txapelketea.
11:00 Meza nausie bertsolarikin. Ondoren salda beroa eta mokautxoa karpan.
12:30 ARTZAI TXAKUR LEHIAKETEA
13:00 Kuadrillan poteo girotue.
14:30 KOADRILLA BAZKARIE
14:30 JUBILATU BAZKARIE Bittor Jatetxean
17:00 Buruhaundik plazan eta dultzainerok.
18:45 “Instant batean” sari banatzea.
19:00 Ataun dantzan, EUSKAL DANTZAN IKUSKIZUNE.
20:00etatik aurrea Oargin kontzertu MOTZA, Otsein taldekin.
23:30 Kontzertuk:
OCCHI DI FARFALLA
HUNTZA
AZAROK 12, zapatue
Goizen-goiz herriko txistularikin dianea.
Zapatun ta jaien, marrazki lehiaketako lanak ikusgai izango die plazan
11:00 – 14:00 Plazan: HAUR PARKEA
11:00 - 16 urtez azpikontzat toka txapelketea karpan (izen ematek 11:30k bitarte izango die).
12:00 16 urtetik gorakontzat TOKA TXAPELKETEA AIZKOATEN
Eunen zehar “Maite eta bere trikitilarik” taldek kale giroa alaituko due.
14:30 HAURREN BAZKARIE.
15:30 Eltxetxun jolasa.
16:30 12 urte arte, Molto eta patinete karrerea.
12 urtetik gorakontzat futobolin txapelketea.
16:15ean izen ematea udaletxe aurren.
17:30 MOZORRO JUNTAIZOA.
18:00etan MOZORRO KALEJIRAN HASIEREA.
19:30 SAARDO PROATZEA mokautxokin.
21:30 HERRI AFARIE.
00:00 Kontzertuk:
EZTEN GIRO
JOSEBA B. LENOIR
AZAROK 13, jaie
Goizen-goiz herriko txistularikin dianea.
11:00-14:00 HERRI AZOKA
12:00 KANTU POTEOA
12:30 VII ATAUNGO MONDEJU BELTZ LEHIAKETA. Pintxo banaketea.
17:00 OTSOAK DANTZA TALDEN ikuskizune; eta EATE abesbatza.
Ondoren marrazki eta ipuin lehiaketako sari banaketea.
19:00 BERTSO SAIOA KARPAN.
Gaiek jartzen Amaia Agirre
SEBASTIAN LIZASO
ONINTZA ENBEITA
UXUE ALBERDI
ANGEL MARI PEÑAGARIKANO